Front Lever Hareket Nasıl Yapılır?

Yeni bir anlatımla karşınızdayım arkadaşlar.Street workout-calisthenics yapıp front leverı sevmeyen insan çok azdır.
Bu hareket ileri seviye bir harekettir.Yapabilmeniz için vücut direncinizin yüksek olması gerekmektedir.
Harekete girdiğimizde ilk olarak arka omuzlarımız devreye girecektir ve vücudumuzu düzlemeye başladığımızda karın kaslarımız aktif olacaktır.
Karın kaslarının tamamı ve oblikler dahil olmak üzere gerilecektir.
Front lever hareketi çok tekrar isteyen bir hareketdir.Özen gösterilmeli,gösterilmediği takdirde çabucak form kaybı yaşanmakdır.
Front lever kondisyonunu sağlamak için plank ve side plank egzersizleri,planche çalışmalarında olduğu gibi tuck duruşlar yani ayaklar karnı çekilecek şekilde front duruşlar yapılamadır.
Atlanmayacak en önemli noktalardan birisi ise kuvvet antrenmanlarıdır.Barfix,şınav,dips,karın bölgesi hareketleri ve bacakların yağsız formu için yapılan bacak çalışmaları sizin front lever yapmanız için çok büyük olanak sağlayacaktır.
Farkediyorum ki çoğu kişi hareketi çalışırken maximal özen göstermeden sadece hareketi iki kere deneyip bırakıyor bir köşede başka hareketlere geçiyor.
Hareketi hiç mecaliniz kalmayacak şekilde deneyin en fazla ayaklarınızı kaldıramazsınız çalışırken.Harekette kuvvet istiyorsanız o hareketin kaslarınıza işlemesine izin vermelisiniz.
Çalışırken ilk yapışısınızda hareketin formu güzel olabilir,ikince biraz aşşağıda olabilir.üçüncüde kalkmayacak şekilde durabilir ama sizin bunu en az 7-8-9 gibi zorlamanız gerekmektedir örnek verecek olursak.
Kuvvet antrenmanlarınızı yapınız,plank duruşlarınızı günlük olacak şekilde aksatmayınız.Harekete girdiğinizde son gücünüz ile kendinizi düzlemeye çalışınız.
Arka omuz kaslarınıza ve ve karın idmanlarınıza özen gösterisiniz.
Bugün Front Lever hareketini anlattım.Eğer devamının gelmesini istiyorsanız yorum,beğeni,paylaşım yaparak bilgilendirmelerden yararlanabilirsiniz.
Bilgi paylaştıkça güzeldir.
-Sercan Ulusoy Workout-

Bu paylaşımı beğendiniz mi?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.