Street Workout’n Beş Şartı

Street workout özen isteyen bir spordur.Benim için kaçınılmaz olan çalışma şekilleri ve kuralları vardır.Bunları seneler boyunca deneyerek öğrendim ve kendi üzerimde ıspatladım ve öğrencileriminde üzerinde ıspatlamaya devam ediyorum.
Başlıca çok önem verdiğim bir kaç kural bulunmaktadır.Bunları uyguladıktan sonra Street workout’da zirvede olabilirsiniz.

1)Street workout rountine çalışmaları (Barifx,Dips,Squat,Şınav,Mekik ve türevleri)
2)Gymnastics Halkası ile çalışmalar
3)Karın ve bel üzerine oluşturulan kondisyon çalışmaları
4)Amud Şınav
5)Esneklik çalışması

Bunları kusursuz şekilde uygulamaya özen gösterdikten sonra emin olun çok ciddi ilerlemeler kaydedeceksiniz.

Birinci önerdiğim çalışmada kendinizi kaldırmak için kullandığınız kasları çalıştıracaksınız ve onlar üzerinde kondisyon sağlayacaksınız.Hareketlerinizi yaparken daha rahat ve kuvvetli hissedeceksiniz. Atletik olacaksınız ve daha verimli olma yolunca ilerleyeceksiniz.

İkinci önerdiğim çalışmada Gymnastics halkası ile denge üzerinde çalışmalar yaptığınız için ciddi anlamda kuvvet kazanımı sağlayıp aynı zamanda eklem bölgelerinizi en hızlı şekilde geliştireceksiniz.

Üçüncü çalışmada karın ve bel çalışmaları çok önemlidir.Her hareketin merkezi kuvvet bölgesi olan bu bölgeler ne kadar güçlü olursa sizi dengede daha rahat tutacaktır ve nizami olmanızı sağlayacaktır.İşinizi kolaylaştıracak en büyük etkenlerden birisidir.

Dördüncü olan Amud Şınav hareketi benim vazgeçilmezimdir.Kendinizi direk kaldıracağınız omuzlarınız için inanılmaz kondisyon ve gelişim sağlayan çok önemli bir harekettir.Bu hareketi hiç bir şeye değişmeyeceğimi söyleyebilirim.
Street workout (Calisthenics) sporu kendi ağırlığını kaldırmaktan oluştuğu için amud şınav size ilaç gibi gelecektir.Sabredin ve üzerine düşün.

Beşinci  olan hareketimiz esnekliktir.Esneklik çalışmaları sizin daha hızlı gelişmenizi ve denge hareketlerinizde çok daha rahat olmanızı sağlayacaktır.Esneklik artışı kabiliyetinizi arttırıp sakatlanma riskinizi minimuma indirecektir.
Daha çok harekete sahip olmak istiyorsanız esneklik çalışmalarınızı aksatmamanızı öneriyorum.

Bu yazdığım yazıda sıralamanın bir önemi yoktur.Rastgele sıraya koydum ve hepside çok çok önemli çalışmalardır.

Paylaşarak Teşekkür edebilirsiniz 🙂

Ulusoy Workout’a güvenin gelişimi zirvede yaşayın!

Bu paylaşımı beğendiniz mi?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.